Éterické oleje

Esenciálne oleje sú aromatické prchavé látky, uložené v silicových vačkoch v semenách, kvetoch, stonkách, koreňoch, či iných častiach rastlín. Vlastnosti esenciálnych olejov však ďaleko presahujú ich krásnu vôňu. Sú totiž životodarnou podstatou rastliny, chránia ju pred škodlivými vplyvmi okolia i mikroorganizmov. Dokážu rovnako účinne chrániť aj ľudské telo, keďže vedia preniknúť bunkovou membránou a zlikvidovať vírusy. Esenciálne oleje sú 50 až 70 krát efektívnejšie pri ochrane ľudského tela ako samotné rastliny, keďže ich koncentrácia je veľmi vysoká. Na získanie 1 litra esenciálneho oleja mäty je potrebná až 1 tona rastlinného materiálu. To je dôvod, prečo jedna kvapka oleja mäty zodpovedá účinku 28-ich šálok mätoveho čaju. Takáto koncentrácia je dosiahnutá len správnym technologickým extrahovaním, ktorými sú najmä parná destilácia pri veľmi nízkej teplote a lisovanie za studena.

Čo spraví Váš lekár, ak Vám diagnostikuje bakteriálnu infekciu? Veľmi pravdepodobne Vám predpíše antibiotiká, a to aj niekoľko krát do roka. Antibiotiká (prekl. Proti životu) však okrem neželaných vyhubia aj baktérie, ktoré sú nesmierne dôležité pre Váš imunitný systém. A tie bude potrebné probiotikami vrátiť. Tento proces niekoľkokrát do roka je mimoriadne zaťažujúci pre Vašu pečeň, preto omnoho šetrnejší spôsob v boji s baktériami predstavuje aplikácia vhodných esenciálnych olejov.
V prípade vírusovej infekcie, ak sa správne diagnostikuje, Vás lekár musí poslať ,,len domov,, aby ste to vyležali. Dôvodom, prečo vám nepredpíše antibiotiká, je to, že antibiotiká nie sú účinné proti vírusom, ktoré sa replikujú vo vnútri bunky, pretože neprejdú bunkovou membránou. Na druhej strane sú esenciálne oleje schopné preniknúť až do jadra buniek a tak byť vysoko účinné nielen proti baktériám, ale aj proti vírusom.

Pri používaní esenciálnych olejov, by mal každý hľadať tie s logom GPTG ktoré predstavujú certifikovanú čistú terapeutickú triedu. Práve čistota a kvalita olejov doTERRA je zárukou bezpečného použitia pre ľudí bez vekového obmedzenia a umožňuje niektoré oleje používať aj vnútorne bez závislosti, spojených s bežne predpisovanými liekmi.

Tri spôsoby použitia esenciálnych olejov

Aromaticky – najjednoduchšie je priame vdychovanie 1-3 kvapiek z dlane alebo priamo z fľaštičky. Difúzovanie 4-8 kvapiek prostredníctvom difuzéra umožňuje esenciálnym olejom prenikať veľmi rýchlo cez sliznice a tkanivá do celého organizmu. Z jednej kvapky esenciálneho oleja, ak by sa rovnomerne rozptýlila, by každá bunka ľudského tela získala až niekoľko miliónov molekúl účinných látok.
Masážne – kvapnutím oleja priamo na kožu alebo votretím do pokožky na postihnuté miesta vstupujú účinné látky do krvného obehu už do 30 sekúnd. Rýchly nástup účinku zabezpečuje okamžitý komfort, úľavu, či podporu imunity. Podporiť celé telo môžeme aplikáciou oleja na chodidlá, chrbát či krk. Špecifické orgány zachytíme aplikáciou na reflexné body na ušiach, rukách a nohách. Riedime v podkladovom oleji pre vyššiu účinnosť.
Vnútorne – cez tráviaci systém je možné prijať niektoré esenciálne oleje a umožniť im pôsobiť na organizmus z vnútorného prostredia. Odporúčame kvapnúť 1-2 kvapky pod jazyk či do pohára vody, na lyžičku medu, resp. do želatínovej kapsule.
TIETO OLEJE OD FIRMY DOTERRA SI OBJEDNÁVAJTE U MŇA.