Masáže

Masáž môže byť pre Vás nástrojom, ako sa postarať o svoje zdravie a pohodu.

Klasická masáž

Je mnoho druhov masáží. Najrozšírenejšou u nás je klasická masáž. Jedná sa o jemnejšiu formu masáže, ktorá využíva dlhé ťahy, miesenie, krúživé pohyby, vibrácie, poklepávanie. Masáž rozprúdi krvný obeh 5 krát a lymfatický 8 krát. Odstraňuje soli z kĺbov. Pôsobí na centrálnu nervovú sústavu.  Pomáha telu sa uvoľniť, zbaviť stresu a napätia. Masáž pomáha pri dobití energie a zlepšuje imunitný systém.

Delí sa na masáž chrbta, masáž nôh, celého tela.

Kontraindikácie: kŕčové žily, poranenie, vysoký krvný tlak, menštruácia, osteoporóza, zvýšená teplota, celková telesná slabosť.

RITUALS aromatické masáže

Relaxačná jemná masáž s použitím masážnych olejov Ritual.

V ponuke AJURVEDA DRY OIL – olej s vôňou indickej ruže a mandľového oleja. Indická ruža je symbolom čistoty a lásky a jej jemná sladká vôňa Vám dodá pozitívnu energiu. Pokožku zvláčňuje a vyživuje a má omladzujúce účinky. Mandľový olej obsahuje veľa vitamínov a proteinov, regeneruje, chráni a zlepšuje elasticitu pokožky.

RITUAL OF MEHR OIL – olej s vôňou sladkého pomaranča a cédrového dreva Vám dodá energiu od hlavy až k päte.

Anticelulitídová masáž

Klasická masáž nôh a zadku. Rozprúdi krvný a lymfatický obeh, prekrví všetky vrstvy kože a stimuluje ju k rýchlejšiemu metabolizmu. Z tela sa tak vyplavujú odpadové látky a toxíny, ktoré prispievajú k tvorbe celulitídy. Pri masáži používam špeciálne oleje, ktoré účinky ešte zintenzívnia.

Kontraindikácie: kŕčové žily, poranenie, vysoký krvný tlak, menštruácia, osteoporóza, zvýšená teplota, celková telesná slabosť.

Mäkké techniky: uvoľňovanie chrbta a krčnej chrbtice

Je to špeciálna masáž na uvoľnenie svalstva a odstránenie napätia v tkanivách. Je účinná pri stuhnutom svalstve, zameriava sa na uvoľnenie krčnej chrbtice a zablokovaného chrbta v medzilopatkovej a bedrovej oblasti. Zlepšuje látkovú výmenu, zlepšuje funkciu mozgu, zlepšuje zrak, upravuje činnosť srdca, uvoľňuje celú chrbticu a zlepšuje pohybový systém.

Kontraindikácie: vírusové, zápalové, a nádorové ochorenia, kŕčové žily, krvácavé stavy, zvýšená teplota, narušená celistvosť kože.

Myofasciálna masáž

Táto technika je zameraná na uvoľnenie začiatkov a koncov svalových úponov. Pri tejto masáži sa ide až na kosť a to sa prejaví hĺbkovým uvoľnením ramien a krku, otvorením hrudníka a zlepšením dýchania, a celkovým telesným pokojom. Je to ideálna masáž na uvoľnenie spodnej časti chrbta, pomáha riešiť akútne a chronické bolesti, neurologické a pohybové nezrovnalosti, športové a opakujúce sa poranenia, zvyšuje pohyblivosť kĺbov, omladzuje a uvoľňuje svalové tkanivo. Zvyšuje životnú energiu, znižuje stres, zlepšuje spánok. Je vhodná pri skolióze, akútne a chronicky zatuhnutom krku a bolestiach chrbta. Pomáha riešiť brnenie a znecitlivenie v rukách a prstoch, syndróm karpálneho tunela.

Kontraindikácie: osteoporóza, vekové obmedzenie  21-60, diabetes, epilepsia, tehotenstvo, kojenie, zlomeniny a pooperačné rany aspoň 1/2 roka, rakovina, zápaly, horúčkovité stavy.

Myofasciálna masáž chodiel

Masáž plantárnej fascie, ktorej dlhodobé preťažovanie vedie k drobným poraneniam a následne k zápalu. Dôsledok je ostrá bolesť päty alebo aj pätová ostroha. Masážou dochádza k uvoľneniu tejto fascie a následnému ústupu ťažkostí.

CENA MASÁŽÍ:

30 minútová masáž …………… 15 eur

60 minútová masáž …………… 25 eur

V PONUKE RITUALS AROMA MASÁŽE

Doprajte si relax a načerpajte nové sily masážou 

Objednajte si u nás masáž